Saç PRP

Saç PRP

Zayıflamış saç kökleriniz ve çok sık dökülen saçlarınız için uygun tedavilerin başında PRP saç tedavisi gelmektedir. Saç derinizi besleyecek, saç köklerinizi güçlendirecek ve yeni saç oluşumunu tetikleyecek PRP tedavisi ile gür ve doğal saçlara kavuşabilirsiniz. Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile saçlarınıza PRP tedavisi uygulayın, sağlıklı ve güçlü saçlara hazır olun.
 

Saç PRP Tedavisi Nedir?

Platelet Rich Plazma açılımı olan PRP, platelet bakımından zengin plazma tedavisidir ve saç köklerine uygulanarak bakım ve onarım sağlar. Hastanın kendi kanından alınan plazma, saç derisine enjekte edilir ve plazmada var olan faktörler saç köklerine etki ederek hızlı iyileşme ve büyüme sağlar. Bu sayede saç dökülmesi engellenerek yeni saç çıkışı sağlanır.
 

Saç PRP Nasıl Yapılır?

Saç PRP yönteminde ilk önce steril bir ortamda hastadan ortalama 15 ml kan alınır. Alınan kan fazla zaman geçmeden santrifüj edilir ve platelet hücrelerinden zengin bölümü ayrıştırılır. Ayrıştırılan plazma saç köklerine uygulanarak, saç derisinin onarılması, kendini yenilemesi ve sağlıklı bir saç yapısının ortaya çıkması amaçlanır. Tüm işlemler ortalama bir saat içerisinde tamamlanır ve herhangi bir anestezi uygulanmaz. İşlem sonucunda ise saç derisi beslenerek saç köklerinin iyileşmesi ve dayanıklı saç tellerinin oluşması sağlanır. Saç PRP yöntemi ile saç dökülmesinin engellenmesinin yanında, yağlanma ve kepek sorunu da ortadan kalkar, sağlıklı ve dolgun saçlara kavuşulur.
 

Saç PRP İşlemi Kaç Seans Uygulanır?

Saç PRP işlemi ortalama 4 seans süren bir uygulamadır. 2 hafta ya da bir ay aralıklar ile uygulanan seanslar sonucunda istenilen sonuç elde edilir. PRP uygulaması ilk etkisini üç hafta içerisinde gösterecektir. Kalıcılık süresi ise ortalama 1 yıldır. Bu süreç kişiden kişiye değişir ve saç bakımı yapıldığı takdirde uzayabilir.

 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile Saç PRP Tedavisi

Saç PRP, saç köklerinizi besleyen ve güçlendiren bir tedavidir. Ancak doğru yerde ve uzmanların elinde yapıldığı zaman en iyi sonuçları alabilir ve en kaliteli bakımı deneyimleyebilirsiniz. En doğru ve en iyi PRP tedavisi için başvurmanız gereken ilk adresi Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu! Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile kapsamlı bir saç PRP tedavisinin ardından dayanıklı, hacimli ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Sizler de bizi tercih edin ve profesyonel hizmetin ile etkili bakımın tadını çıkarın.