PRP

PRP

PRP son dönemde popüler hale gelen bir cilt gençleştirme yöntemidir. PRP tedavisi ile hastaların kendi vücudundan alınan kan hasarlı dokuya tekrar enjekte edilir. Buradaki amaç vücutta yeni hücre üretimini ve hasarlı dokunun onarımını sağlamaktır. Bu sayede yenilenmiş sağlıklı bir cilt ortaya çıkar.  Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu’nun uyguladığı PRP yöntemi ile siz de yepyeni bir cilde sahip olabilir, daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.
 

PRP Nedir?

PRP yöntemi, ismini ‘Platelet Rich Plazma’ dan alan, Türkçe anlamı trombositten zengin plazma olan doku besleyici bir uygulamadır. Bu uygulamada hastadan belirli miktarda alınan kan santrifüj edilerek, pıhtılaşmayı sağlayan ve büyüme faktörü ile belirli proteinler içeren plazma elde edilir. Bu plazma, hastanın diğer hasarlı dokularına enjekte edilir ve plazmanın içerdiği trombositlerin sağladığı onarım özelliğinden yararlanılarak dokuda iyileşme amaçlanır.
 

PRP Nasıl Uygulanır?

PRP tedavisinde ilk önce hastadan bir miktar kan alınır ve bu kan santrifüj edilir. Santrifüj ile kanın trombosit bakımından zengin bölümü kullanılmak üzere ayrıştırılır. Bu işlem sonucunda elde edilen trombositten zengin plazma, yenilenmesi ve iyileştirilmesi istenen hasarlı bölgeye enjekte edilir. Buradaki amaç, dokuya ulaşan trombosit miktarını arttırarak sağlıklı hücre büyümesini sağlamak ve iyileşme sürecini hızlandırmaktır.  Yaklaşık 40 dakika süren PRP tedavisi sonucunda cilt hücreleri yenilenir, cilde esneklik kazandırılır ve akne izleri ile kırışıklıklar giderilir.
 

PRP Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Akne izi ve yara bulunan, ince çizgilerin ve kırışıklıkların meydana geldiği cilt bölgelerinde PRP yöntemi uygulanabilir ve ciltte gençleşme sağlanır. Bunların yanında dudak çevresi, boyun, dekolte bölgesi ve eller için de prp tedavi yöntemi olarak uygulanabilir.
 

PRP Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Seans sayısı PRP tedavisinin uygulandığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Ortalama 3-8 seansta bölgede istenen iyileşme ve canlılık sağlanır. PRP tedavisinde ilk seanslar 15-30 gün ara ile, daha sonraki seanslar ile daha uzun aralıklarla uygulanır. Doğru seans sayısı için Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu uzmanları ile görüşebilirsiniz.
 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile PRP Tedavisi

Siz de cildinizi yenilemek ve gençleşme sağlamak istiyorsanız Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu’nu tercih edin. Uzmanlarımızın uyguladığı PRP tedavisi ile hasarlı dokunuzu tamamen onarabilir, hızlı bir iyileşme sağlayabilirsiniz.