Medikal Masaj

Medikal Masaj

Günümüzün büyük bir bölümünü masa başında geçiriyor, rahatsız bir konumda uzun süre kalıyor, eve varıldığında ise yemek ve ev işleri derken vücudumuz normalden çok daha fazla yoruluyor. Tüm bunlar ilk başta kendini belli etmese de kasların zorlanmasına ve sertleşmesine, vücudun gerilmesine ve ihtiyacı olan enerjinin bitmesine sebep oluyor. Bu olumsuzluklara çözüm olarak medikal masajlar geliştirilmiştir. Kasların eski gücüne kavuşması, vücudun hak ettiği değeri görmesi ve enerji kazanması medikal masaj sayesinde mümkün.  
 

Medikal Masaj Nedir?

Medikal masaj, kaslarınızı gevşeten ve ağrılarınızı dindiren, vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırarak yorgunluğunuzu azaltan bir yardımcı masajdır. İş hayatınızda yaşadığınız stresi azaltacak, negatif enerjinizi yok edecek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu’na gelin, medikal masaj yaptırın.
 

Medikal Masajın Etkileri Nelerdir?

  • Vücudumuzda bulunan akyuvar sayısının artmasını sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kaslarda kan dolaşımını hızlandırır, beslenmelerini sağlayarak güçlendirir ve var olan ağrıyı ortadan kaldırır.
  • Vücutta biriken toksik maddelerin atımını sağlar ve kasların yapısının toparlanmasına yardımcı olur.
  • Vücudun kaybettiği enerjiyi geri kazandırır, yorgunluk hissi kaybolur.
  • Ter bezlerinin çalışmasını hızlandırır, üre vb. atık maddelerin dışarı atılmasını sağlar.
  • Gerginleşmiş cilt yapısına elastikiyet kazandırır ve cildin yumuşamasına yardımcı olur.
  • Midede bulunan şişkinliği azaltır, gaz sorununu ortadan kaldırır.
  • Oluşabilecek kireçlenmeyi başından önler ve kemikleri besler.
  • Sinir sistemine etki ederek hastada gevşeme ve rahatlık sağlar.
 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile Medikal Masaj

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu, bünyesinde barındırdığı masörler ile eşsiz bir medikal masaj deneyimi sunuyor. Medikal masajımız sayesinde duruşunuzu düzenleyebilir, sırt ve boyun ağrılarınızı sonlandırabilir ve en önemlisi yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Adeta bir terapi gibi gelecek masaj seansımız, özellikle masa başında uzun süre geçiren ve ağır yük kaldırmak zorunda kalan çalışanlar için önemli bir ihtiyaçtır. Hem vücudunuzda olaşan kanı hem de oksijeni hareketlendiren medikal masaj, bünyenize çok iyi gelecek. Yorgunluklarınızdan arınacağınız, tüm stresinizden kurtulacağınız ve ağrılarınızı bir süreliğine kenara bırakacağınız masaj için hemen bizimle iletişime geçin! Haftada bir ya ayda bir yaptıracağınız medikal masaj ile kendinize iyi bakın.