Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Hem kadın hem erkeklerin istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurduğu etkili ve kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Lazer epilasyon, diğer yöntemlerden farklı olarak pratik, acısız ve zararsız bir işlem olduğu için de en sık tercih edilen bir uygulamadır. Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile siz de vücudunuzdaki istenmeyen tüylere son verin. Uzmanlarımız eşliğinde, uygun cihazlar ve doğru teknikler ile dilediğiniz bölgede tüylerinizden kurtulabilirsiniz.
 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, lazer ışınları ile kıl köklerini yok eden bir uygulamadır. Epilasyonda amaç, tüyler yerine kıl köklerine etki ederek yeniden kıl çıkışını engellemek ve kalıcılığı sağlamaktır.  20 yılı aşkın süredir revaçta olan lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen ve istenmeyen tüyleri kalıcı olarak ortadan kaldıran bir işlemdir. Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge, bacak, kol, ense, yüz ve bıyık bölgesi, boyun, göğüs ve sırt gibi istenmeyen tüylerin bulunduğu her bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir.
 

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyonda ilk önce kişilerin cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı ve yoğunluğu incelenerek işlem sırasında hangi cihazın kullanılacağı belirlenir. İncelenen bu özelliklere göre aynı zamanda kaç seans lazer epilasyon yapılacağı ve hangi aralıklar ile gerçekleştirileceği de kararlaştırılır. Seans sayısı özellikle kıl yoğunluğuna ve rengine göre değişkenlik gösteriyor.

Epilasyon işlemi sırasında belirlenen uygun cihaz ile istenmeyen tüy bölgelerine seri atışlar gerçekleştirilir. Bu atılan ışınlar, melanin adını verdiğimiz, tüylere rengini veren madde tarafından tutularak kıl köklerine iletilir. Bu iletim sayesinde kıl köklerinin fonksiyonları bozulur ve tekrar kıl oluşması engellenerek kalıcı olarak tüylerden kurtulma sağlanır. Tüm bu işlemlerin başarılı sonuç vermesi için, epilasyon öncesi iki hafta süre içerisinde tüylere herhangi bir işlem uygulanmaması gerekir.
 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ve Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde kalıcı ve iyi sonuç veren bir işlemdir. Biz de Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu olarak son teknoloji cihazlarımız ve uzman ekibimizle, istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlıyoruz. Siz de en iyi sonuçları deneyimlemek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu’nu tercih edin.