Klasik Cilt Bakım

Klasik Cilt Bakım

Cildimiz, sürekli kozmetik ürünlerle birlikte olan ve dış etkenlere oldukça maruz kalan bir yapıdır. Sinir, stres, hormonsal değişiklikler, zararlı alışkanlıkların kullanımı ve mevsimsel değişiklikler gibi türlü sebepler de cildin yıpranmasına ve parlaklığını kaybetmesine sebep olur. Cildimize gerekli nemin kazandırılması, beslenmesi ve canlılığına kavuşması için ise klasik cilt bakımı yaptırılmalıdır. Belirli aralıklarla yaptırılacak cilt bakımı sayesinde, cilt derinlemesine temizlenir, kirden arındırılır ve parlaklık kazanır.  
 

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik cilt bakımı, uzmanlar tarafından özel ürünler ile cildin ihtiyacı olduğu bakımın ve temizliğin yapılması işlemidir. Klasik cilt bakımının amacı, ciltteki birikmiş ölü derilerin kaldırılması, siyah noktaların temizlenmesi ve cildi beslemektir. İşlem öncesi cildin hangi ihtiyaçlarının olduğu belirlenir ve bu ihtiyaçlara özgü krem, serum ve maske seçimi yapılarak cilt bakımı gerçekleştirilir. Yaklaşık 2 saat süren klasik cilt bakımı sonucunda, yorulmuş olan cilt canlanır, yaşlılık belirtileri ortadan kalkar, yağ ve nem oranı dengelenir.
 

Klasik Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Klasik cilt bakımı ağrı vermeyen bir işlemdir ve farklı aşamalardan oluşur. İlk önce cilt temizlenir, peeling yapılır, tonik ve buhar aşamasından geçerek komedon temizliği yapılır. Ardından maske yapılıp nemlendirici uygulandıktan sonra klasik cilt bakımı tamamlanmış olur. Tüm bu aşamalar sonucunda, cilt sağlığını geri kazanır, kapanmış gözenekler açılır, elastikiyet oranı artar, çok daha temiz ve parlak bir cilt ortaya çıkar. Klasik cilt bakımı, deri kendini 28 günde bir yenilediği için ayda bir yapılmalıdır. Düzenli klasik cilt bakımı sayesinde cildinizin gerekli besini almasını, sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar, yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını geciktirebilirsiniz.

 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile Klasik Cilt Bakımı Yaptırın

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu uzmanları, cildinizin ihtiyaçlarını belirler, analiz eder ve doğru ürünleri seçerek profesyonel bir cilt bakım hizmeti sunar. Cilt hassasiyetine göre yaptığımız klasik bakım, cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, yağ ve kirden arındıracak, gözenekleri açacak ve siyah noktaları da yok ederek temiz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Siz de daha dinç ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız hemen gelin ve klasik cilt bakımı yaptırın!