Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Günün her anı bakımlı olmak ve güzelliğini ortaya çıkarmak isteyen kadınların vazgeçemediği ve hayatında önemli bir yere sahip tek unsur makyajdır. Özellikle çalışan, günün çoğunu iş yerinde geçiren ve koşuşturmaktan makyaj yapmaya vakti olmayan kadınların ise bu aşamada kurtarıcısı kalıcı makyaj oluyor. Kalıcı makyaj uygulamaları ile kadınlar hem zamandan tasarruf ediyor hem de her zaman bakımlı ve hoş görünen bir cilde kavuşuyor. Harika bir görünüm kazanmak için bize başvurabilirsiniz. Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu’nun kalıcı makyaj alanında uzman ekibi, en kaliteli renk pigmentlerini kullanarak harika sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Sizler de bize başvurun ve güzelliğinizi kalıcı hale getirin!
 

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, cilt için üretilmiş organik boyaların, ince uçlu iğneler yardımı ile derinin üst tabakasına işlenmesidir. Kullanılan organik boyalar, herhangi bir katkı maddesi içermediği için alerjik bir reaksiyona sebebiyet vermez ve ciltte doğal bir görünüm yakalar.
Kalıcı makyaj en çok dövme ile karıştırılmaktadır fakat dövme işlemi ile aynı olan bir uygulama değildir. Aralarındaki önemli fark, kalıcı makyajın epidermise uygulanması ve belirli bir süre kalıcı olmasıdır. Dövme ise dermiş tabakasına uygulanır ve ömür boyu kalıcılığını korur.
 

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı makyaj uygulamaları kaş, göz ve dudak olmak üzere 3 farklı bölgede yapılmaktadır. En çok tercih edilen microblanding yöntemi başta olmak üzere, kalıcı eyeliner, dipliner, kaş kontürü (mikropigmentasyon), ipek kirpik, kirpik liftingi ve dudak kontürü uygulamalarıyla kalıcı bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.
  • Microblanding
Seyrek ve dağınık kaşlara sahip kadınlara uygulanan microblanding yönteminde seyrek kaş bölgesine renk pigmenti işlenir ve doğal bir kaş yapısı ortaya çıkar.
  • Kalıcı Eyeliner
Her gün eyeliner sürenlerin gözdesi olan kalıcı eyeliner, göz kapağının üst bölgesine uygulanır ve uzun, kısa kuyruklu ya da kalın ince gibi istenilen şekilde kalıcılığı sağlanır. 
  • Dipliner
Kirpik diplerine uygulanan dipliner uygulaması ile daha derin ve çarpıcı bakışlara sahip olunur.
  • Kaş Kontürü (Mikropigmentasyon)
Kaş formunu düzenleyen, dağınıklığını gideren, simetrik ve yüz yapısına uygun bir kaş ortaya çıkaran kaş kontürü ile doğal bir kaş görünümü elde edilir.
  • İpek Kirpik
Takma ipek kirpikler ile var olan kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttırılır, daha belirgin bir kirpik yapısına sahip olunur.
  • Dudak Kontürü
Dudak çizgisini belirginleştiren, istenilen rengi veren ve dolgunlaştıran dudak kontürü ile doğal ve daha canlı bir dudak yapısı ortaya çıkar.