İpek Kirpik

İpek Kirpik

Kadınlar tarafından son dönemde büyük ilgi gören ipek kirpik işlemi, kirpik uzatmak için çare arayanların karşılarına harika bir çözüm olarak çıkıyor. Takma ipek kirpikler ile kirpiklerinizin boyunu çok daha uzun gösterebilir ve gür kirpikler elde edebilirsiniz. Siz de Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu’na gelin, ipek kirpik ile kirpiklerinize ekstra hacim kazandırın ve dolgun bir kirpiğe sahip olun.

 

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik işlemi, saf ipekten üretilmiş olan takma kirpiklerin kadınların göz yapısına uygun şekilde gerçek kirpiklere eklenmesi işlemidir. Daha çok kirpikleri dökülmüş veya kirpikleri zayıf olan kadınların tercihi olan ipek kirpik, seyrek ve kısa kirpiklere eklenerek daha dolgun, hacimli ve kıvrımlı bir görüntü kazanmanızı sağlıyor. İpek kirpikler, vücudumuzdaki kirpiklerin yapısına en yakın madde olan ipekten yapıldığı için, işlem sonunda doğal bir kirpik görünümü elde edilir.
 

İpek Kirpik İşlemi Nasıl Yapılır?

İpek kirpik uygulanmadan önce, kişilerin cildinde herhangi bir makyaj ya da kir olmamalı, cilt temizlenmiş ve arındırılmış olmalıdır. İlk aşamada, kişinin istediği uzunlukta ve kalınlıkta, aynı zamanda göz yapısına uygun ipek kirpikler belirlenir. İşlem sırasında ise ipek kirpikler, gerçek kirpik telleri üzerinde tek tek özel yapıştırıcılar ile yapıştırılır. İpek kirpikler tek tek eklendiği için uygulama yaklaşık 2 saat süre sonunda tamamlanır. İpek kirpik işlemi uygulandıktan sonra belirli bir süre gözlerin açılmaması, kirpiklerin tam yapışması için çok önemlidir. Aksi takdirde yapıştırıcının etkisiyle gözlerde yanma meydana gelebilir. Bunun haricinde ipek kirpik işleminin herhangi bir zararı yoktur. İşlem sonucunda doğal görünümlü, sağlıklı, uzun ve dolgun kirpikler elde edilir.
İpek kirpik, doğru tekniklerle yapıldığında ve işlem sonrası bakımları uygulandığında ortalama 3 ay kadar kalıcılığını sürdürür. Dökülmeler başladıktan sonra tekrar ipek kirpik uygulaması yaptırılabilir.
 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile İpek Kirpiklere Sahip Olun

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu, bakışlarınızı ortaya çıkaracak, yüzünüze uygun ve istediğiniz görünüme kavuşacağınız bir ipek kirpik uygulaması ile sizlerle. Kısa boyda ya da dökülmüş olan kirpikleriniz varsa üzülmenize gerek yok. Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile ipek kirpik işlemi yaptırın, gür de doğal kirpiklere, çekici bakışlara sahip olun.