Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Vücudumuzda bulunan ve cildimize canlılık sağlayan hyalüronik asit, yaş aldıkça azalır ve cildimizde kırışıklıklara yol açar. Cildimizin canlılığını kaybetmesi, derin kırışıklıkların oluşması ve elastikiyetini kaybetmesine yönelik bir tedavi yöntemi olarak da gençlik aşısı geliştirilmiştir. Gençlik aşısı, içerdiği hyalüronik asit ile vücudumuza uygulandığında cildi yeniler ve tekrar eski canlılığına kavuşturur. Siz de Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile gençlik aşısı yaptırın, uzman ellerde gençleşmeye hazır olun.
 

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı yaşlanma belirtileri gösteren, nemini kaybetmiş ve sarkmış ciltlere uygulanan bir hyalüronik asit uygulamasıdır. Ciltteki hasara göre belirlenen miktar ve zamanda uygulanan gençlik aşısında amaç, kollajeni harekete geçirerek hücre yenilenmesi sağlamak, cilde canlılık vermek, esneklik kazandırmak ve nem oranını yükseltmektir. Uygulandığı takdirde hızlı sonuçlar ortaya çıkaran gençlik aşısı ise cildinizi eski sağlığına kavuşturabilir ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gençlik aşısının sağladığı en büyük avantaj, cildin kaybettiği hyalüronik asit miktarını cilde yeniden kazandırmaktır. Çünkü cildimizin parlaklığı, canlı görünümü, pürüzsüzlüğü ve sağlığı hyalüronik asit sayesindedir. Gün geçtikte azalan hyalüronik asit oranı sonucunda ise, cildin kendini yenilemesi ve sıkılaştırması da hızlı bir oranda azalıyor. Bu yüzden Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu’nda gençlik aşısı yaptırarak cildinizin istediği hyalüronik asidi tekrar geri kazandırabilirsiniz.

 

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Ciltte hyalüronik asit miktarı 20 yaşından itibaren yavaş, 35 yaşından sonra ise hızla azalma gösterir. Gençlik aşısı ise buna bağlı olarak 20 yaş ve üzeri kişilerin yaptırabileceği bir uygulamadır. Genellikle yılda iki kez, bir ay içerisinde aralıklı olarak 3 kez gençlik aşısı yapılır ve etkisi ikinci günden itibaren kendini göstermeye başlar. Cilde zarar verecek herhangi bir yan etkisi yoktur.
 

Gençlik Aşısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Gençlik aşısının etkisi uzun süre gösterebilmesi ve iyi sonuç ortaya çıkarması için bol miktarda su tüketilmelidir. Zararlı alışkanlıklardan bir süre uzak durulmalı ve güneş ışığına karşı ekstra önlem alınmalıdır.
 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ve Gençlik Aşısı

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile gençleşmeye hazır mısınız? Profesyonel ellerde gençlik aşınızı olun, cildinizdeki kırışıklıklara ve sarkmalara son verin. İlk uygulamada cildinizdeki pürüzsüzlüğü, güzelliği ve gençleşmeyi hissedin!