Botoks

Botoks

Estetik alanında adından sıkça söz ettiren botoks, birçok problemin tedavisi için akla ilk gelen uygulamadır. Özellikle ciltte oluşan derin kırışıklıkların giderilmesinde ve aşırı terleme ile baş ağrısının ortadan kaldırılmasında yüksek etkiye sahip botoks, oldukça güvenilir ve ağrısız bir işlemdir. Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu uzmanlarının uygun dozda ve doğru teknikler kullanarak uyguladığı botoks işlemi sayesinde daha dinç bir görüntüye ve hayalinizdeki cilde sahip olabilirsiniz.
 

Botoks Nedir?

Botoks, clostridium botulinum bakterisinden oluşan bir ekzotoksindir. Kırışıklıkların, terlemenin ve migren ağrısının tedavisinde kullanılmakla birlikte göz, dudak ve kaş gibi güzelliği ön plana çıkaran bölgelerde de istenilen görünümü elde etmek amacıyla kullanılır. Özellikle alın ve boyunda meydana gelen kırışıklıkları, kaz ayaklarını, dudak kenarlarında oluşmuş ince çizgileri yok etmek için sıklıkla botoks işlemi tercih edilir.
 

Botoks Nasıl Etki Eder?

Botoks uygulandığı takdirde sinirlerin ve kasların iletişimini engelleyerek etkisini gösterir. Tüm kaslara etki etmeden, sadece uygulandığı bölgede etkisini gösterir ve derin kırışıklıkları yok etmenin yanında oluşmaya başlamış ince çizgilerin de oluşumunu engeller. Bu sayede pürüzsüz, canlı ve genç bir cilde sahip olunur. Sinir iletimini kısıtladığı için botoks, ter belerinin çalışmasını durdurarak aşırı terleme tedavisinde de sıklıkla kullanılıyor.
 

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir ve ortalama 15 dakika içerisinde tamamlanır. Bölge uyuşturulduktan sonra, botulinum toksini yavaşça kas içerisine enjekte edilir ve ağrısız bir işlem gerçekleşir. Botoksun ilk etkileri genelde ilk hafta içerisinde kendini gösterir.
Botoks, yüzünüzde kırışıklıkların bulunduğu her bölgeye, ağız ve çene çevresine, burun ve burun ucuna, alın ve boyun bölgesindeki ince çizgilere uygulanabilir ve sayesinde var olan kırışıklıklar ortadan kalkar.
Botoksun etki süresi ortalama 5 aydır. Bu etki süresi; kişinin cildine, botoks uygulanan bölgeye ve enjekte edilen doza göre farklılık gösterebilir. Etkisini arttırmak için ise istenilen bölgeye daha fazla seansta botoks uygulaması yapılabilir.   
 

Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile Botoks

Kaz ayaklarından ve kırışıklıklardan arınmış parıltılı bir cilt ve gençleşmiş bir görünümün sırrı Özel Manavgat Estetisyenlik Kursu ile botoksta yatıyor. Sizler de uzman kadromuz ve profesyonel botoks işlemimiz sayesinde belirlediğiniz bölgelerde botoks yaptırarak hayalinizdeki güzelliğe sahip olun.