Protez Tırnak Nedir?

Estetica  /  0 Ocak 2021  /  0

.

Protez Tırnak Nedir? Protez Tırnağın Ömrü Ne Kadardır?

Güzel görünümlü bir el ve parmaklar için tırnak görünümü ve bakımı oldukça önemlidir. Günümüzde estetik ve kozmetik sektörünün oldukça gelişmesi sebebiyle, vücudumuzun her yerine özgü bir makyaj ve bakım trendiyle karşılaşabiliyoruz. Protez tırnak da oldukça revaçta olan ve birçok kişi tarafından tercih edilen bakım türlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda protez tırnak nedir? Protez tırnağın ömrü ne kadardır? Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır? Gibi sorulara yanıt bulacaksınız.

 

Protez Tırnak Nedir?

Tırnakları sağlıklı uzamayan veya şekil vermesi zor olan kişilerin kullanabileceği bir bakım türü olan protez tırnak uygulaması, tırnağımıza birkaç kat koruyucu madde sürüldükten sonra eklenen protezlerden oluşuyor. Özellikle takma tırnaklardan çok daha kalıcı ve doğal görünümlü bir çözüm olduğu için çoğu kişinin favorisi haline gelen bu yöntemle sizler de harika görünümlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Sürdüğünüz ojeler ve düzenli uyguladığınız bakımlarla oldukça hoş bir görüntü elde edebileceğiniz protez tırnaklarla el bakımınızı bir üst seviyeye taşıyın!
 

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez tırnak, takma tırnaklardan farklı olarak tüm tırnak yüzeyine değil de sadece tırnağın iç kısmına yerleştirilen dolgu maddeleriyle yapılmaktadır. Protez tırnak uygulamasının aşamaları şu şekildedir.
  1. Dolgu maddesi tırnağın iç yüzeyine özenli bir şekilde eklenir.
  2. Dolgu maddesi eklendikten sonra tırnak seviyesinin dolgu seviyesiyle aynı olmasını sağlayacak törpüleme işlemi yapılır.
  3. Sonrasında tüm tırnağa çeşitli maddeler sürülerek bütünleşme sağlanır.
  4. Son olarak da yapılan oje uygulamasıyla tamamen doğal ve şekilli tırnaklara sahip olmanız sağlanır.
 

Protez Tırnağın Ömrü Ne Kadardır?

Protez tırnak uygulaması yapılan kişilerde genellikle düzenli olarak bakım yapılırsa neredeyse yarım sene boyunca tırnağınızda kalabilir. Ayda bir gideceğiniz kontrollerde, alttan uzayan tırnağınıza göre bakım yaptırabilir ve protez tırnağınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman kolaylıkla çıkarılabilmesi de bu tekniği oldukça kullanışlı kılıyor. Sizler de güvendiğiniz bir kliniğe veya güzellik merkezine giderek rahatlıkla protez tırnak uygulamasını yaptırabilirsiniz. Gösterişli ve güzel tırnaklar için yapılan bu işlem sayesinde bakımlı ellere ve harika bir görüntüye sahip olun! Siz de protez tırnak sertifikalı kurslarımıza katılmak ister misiniz? 


yorum


Yorum yap