Neden Kalıcı Makyaj Uygulaması Yaptırmalısınız?

Estetica  /  5 Kasım 2020  /  0

Neden Kalıcı Makyaj Uygulaması Yaptırmalısınız?

Makyaj, günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen, bizleri oldukça çarpıcı ve çekici gösteren, bakımlı olmamızı sağlayan önemli bir uygulamadır. Bazılarımız neredeyse her gün, bazılarımız da önemli günlerde ve dışarı çıkarken makyaj rutinlerimizi uyguluyoruz. İşte kalıcı makyaj uygulaması, her gün bu yorucu rutinden kurtulmamızı ve 7/24 etkileyici bir görüntüye sahip olmamızı sağlıyor. Bu yazımızda sizlere kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj hangi bölgelere yapılır? Kalıcı makyajın avantajları nelerdir? Gibi soruların yanıtlarını vereceğiz.

 

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, kullanılan özel boyaların ve makyaj malzemelerinin deri üstüne değil de epidermis denilen derinin en üst kısmının alt tabakasına yapılmasıdır. Bu uygulamayı genel olarak dövme işlemine de benzetebiliriz. İstediğimiz bölgeye uygulatacağımız mikroblading ve mikropigmentasyon yöntemleri ile kalıcı ve oldukça doğal gözüken harika makyajlara sahip olabiliyoruz. Unutmayın kalıcı makyaj işlemi sonuçta deri altına yapılan bir işlem olduğundan, iyi bir merkezde yapılmalı ve steril bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Bu sebeple güvendiğiniz merkezlerdeki güvendiğiniz uzmanlara kendinizi emanet etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Kalıcı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj genellikle kaş, göz ve dudak bölgesine yapılan yani yüzümüzün her tarafına yapılabilen oldukça detaylı bir uygulamadır. Kaşımıza yapılacak kalıcı kaş makyajı ile daha gür ve şekilli kaşlara sahip olabiliriz. Ya da kalıcı eyeliner uygulaması ile gözümüzü olduğundan daha çekici gösterip çarpıcı bakışlar elde edebiliriz. Bunun dışında dudağa yapılan makyajlar da daha renkli ve dolgun dudaklar elde edilmesinde bizlere oldukça yardımcı oluyor. Sizler de istediğiniz makyaj türünü belirleyip bir güzellik merkezine giderek kalıcı makyaj bakımınızı yaptırabilirsiniz.

 

Kalıcı Makyajın Avantajları Nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde her gün belki saatler boyunca uğraştığınız makyajlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Kalıcı makyaj ile:
  • 2 ila 5 yıl arasında kalıcılık gösteren keskin makyajlar
  • Dudak, kaş veya göz bölgenizde bir estetik problem varsa bunlara kalıcı çözümler
  • El titremesi gibi problemler sebebiyle makyaj yapmakta zorlananlar için sorunsuz makyaj uygulaması
  • Çeşitli sebepler sebebiyle akmayan makyajlar elde edebilirsiniz.
Sizler de kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdiyseniz güvendiğiniz bir kliniğe başvurarak istediğiniz uygulamaları belirtebilir ve kendinize büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Siz de kalıcı makyaj sertifikalı kurslarımıza katılmak ister misiniz? 


yorum


Yorum yap